scenariusze

11 listopada okiem najmłodszych. Scenariusz z okazji Narodowego Święta Niepodległości

27 października 2014
11 listopada akademia

Rzutem na taśmę dzielę się z wami scenariuszem akademii z okazji 11 listopada dla najmłodszych – uczniów klas 0-III. Akademia co prawda zeszłoroczna, ale mam do niej ogromny sentyment. Ponieważ wydarzenie miało charakter mini koncertu, dzieciaki musiały opanować naprawdę niełatwy materiał – kilka piosenek z trudnym (bo nie do końca jednak zrozumiałym) tekstem. Komentarz został zredukowany tutaj do minimum. No i najbardziej przejmujący moment występu – przepięknie zaśpiewana przez dzieci piosenka autorstwa Jarosława Piątkowskiego i Elżbiety Buczyńskiej, „11 listopada”.

Uwięziony ptak nie śpiewa, a czy wiesz dlaczego? Bo nie spotkasz nigdy w klatce ptaka szczęśliwego.

Te słowa chyba najbardziej trafiły do najmłodszych, Jeśli macie więc chwilę czasu, to nauczcie swoich uczniów właśnie tej piosenki. Gwarantuję wam, że wszyscy będą pod wrażeniem.

A cały scenariusz znajdziecie TUTAJ

You Might Also Like