DIY

Szyjemy kokardę narodową!

31 października 2014
Kokarda narodowa 11 listopada za pasem, czas więc na przygotowanie kokardy narodowej. Kokarda jest bardzo prosta do wykonania, wymaga jedynie podstawowych umiejętności krawieckich (ale z nawlekaniem igły i fastrygą radzi sobie chyba każdy ;)). Ponadto jest elegancka i trwała, bo wykonana nie z bibuły, a materiału. Kupcie więc szybko czerwoną i białą wstążkę i zabieramy się za szycie!

Do uszycia kokardy narodowej (tudzież kotyliona, chociaż tak naprawdę kotylionem kokardy nazwać nie można ;)) potrzebne będą:

  • szeroka czerwona wstążka (najlepiej sztywniejsza), długość około 50 cm
  • biała wstążka (węższa o połowę od czerwonej), długość około 25 cm
  • igła i nitka
  • kółko wycięte z grubego filcu
  • agrafka


Końce odmierzonej wstążki (osobno czerwoną, osobno białą) zszywamy ze sobą. Fastrygujemy wzdłuż jednego brzegu, a następnie ciągnąc za końce nitki ściągamy do momentu powstania koła. Białą i czerwoną część zszywamy delikatnie ze sobą (najlepiej tylko przy samym środku). Po lewej stronie przyszywamy kółko z filcu. Mocujemy agrafkę i… kokarda narodowa gotowa!

Inspirujemy nowoczesne, przemyślane i estetyczne działania, walczymy z szarością i bylejakością, żeby nauka najmłodszych była naprawdę pierwsza klasa.

0 0 votes
Article Rating

You Might Also Like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x