Uncategorized

Wieniec świąteczny z papieru (bibuły)

17 grudnia 2014
Jak wykonać Wieniec  świąteczny z papieruKrok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku. Idą Święta! Czyli jeden z moich najulubieńszych okresów w roku, nie tylko na gruncie prywatnym. Wspólne kolędowanie z dzieciakami, wyklejanie miliona choinek i pieczenie pierniczków sprawia mi naprawdę ogromną frajdę. Chociaż pochłania mnóstwo czasu.
Jeśli macie go jednak jeszcze choć odrobinę, zróbcie z dzieciakami bardzo prosty, ale równocześnie mega efektowny wieniec świąteczny z papieru. Do jego przygotowania potrzebna wam będzie płaska zielona bibuła pocięta na małe kwadraty (3-4 cm), karton, ołówek zakończony gumką, klej czerwona bibuła (lub duże koraliki), złota tasiemka.

Jak wykonać wieniec z papieru?
 Z kartonu wycinamy kółko z dziurą w środku. Zielone kwadraty zaginamy na ołówku, tak jakbyśmy chcieli zawinąć go w papierek (gumka nie jest niezbędna, ale ułatwia pracę, bo nie targa delikatnej bibuły. Tak złożone bibułki przylepiamy gęsto na tekturowym kółku. Na koniec wieniec ozdabiamy kulkami wykonanymi z czerwonej bibuły i złotą kokardką.

Efekt naprawdę jest wart pracy. Zresztą zobaczcie sami. Na zdjęciu powyżej wianuszek wykonany przez jedną z moich dziesięcioletnich uczennic. To jak, spróbujecie?

Wieniec  świąteczny z papieru

Wieniec  świąteczny z papieru

Inspirujemy nowoczesne, przemyślane i estetyczne działania, walczymy z szarością i bylejakością, żeby nauka najmłodszych była naprawdę pierwsza klasa.

0 0 votes
Article Rating

You Might Also Like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x