Uncategorized

Walentynkowe sekretne wiadomości

1 lutego 2015

Co prawda Walentynki niekoniecznie należą do naszych ulubionych świąt, ale za to dzieci (szczególnie te, z którymi mam aktualnie przyjemność pracować) je kochają! Sekretne liściki pisane pod ławką czasami absorbują bardziej aniżeli lektura fragmentów Mary Poppins, a gumka do mazania w kształcie ust jest doskonałym pretekstem do wysyłania całusów w trakcie rozwiązywania działań z tabliczki mnożenia. Tak więc nie ma wyjścia, Walentynki muszą być obchodzone!

W tym roku wysyłać będziemy walentynkowe kartki, przygotowane samodzielnie przez dzieci. Kartka jak kartka, oczywiście z obowiązkowym różem i czerwienią ;), ale za to kryjąca w sobie coś jeszcze… tajemniczą, ukrytą wiadomość! A ponieważ obok samej idei święta zakochanych dzieci uwielbiają tajemnice i niespodzianki, wróżę kartkom wielki sukces!

Jak zrobić walentynkową kartkę?

Przygotowanie kartek jest bardzo proste. Wykorzystałam tutaj popularną kiedyś technikę malowania świeczką (wykorzystujecie jeszcze świeczki w pracach plastycznych czy poczciwy wosk na dobre zastąpiły już super magiczne pióra, mazaki i długopisy?). Wosk służy tutaj do napisania tajemniczej, sekretnej wiadomości. Natomiast aby wiadomość odczytać, potrzebujemy odrobinę farby i miękkiego pędzelka.

Reszta kompozycji zależy już oczywiście od wyobraźni dzieci. Ja wykorzystałam serduszka wycięte ozdobnym dziurkaczem (w dwóch rozmiarach, tak aby łatwiej było uzyskać efekt trójwymiarowości), stempel imitujący pieczątkę pocztową i ulubiony dwukolorowy sznurek. Pomysł bardzo prosty, ale efektowny. No i poradzi sobie z nim nawet siedmiolatek.

Inspirujemy nowoczesne, przemyślane i estetyczne działania, walczymy z szarością i bylejakością, żeby nauka najmłodszych była naprawdę pierwsza klasa.

0 0 votes
Article Rating

You Might Also Like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x