DIY, Prace plastyczne, Wielkanoc, Wiosna

Zajączek wielkanocny

6 kwietnia 2020

Ten szybki (prawie że ekspresowy) poradnik przygotowałam dla swoich uczniów – drugoklasistów w ramach naszej zdalnej nauki. Zobaczymy, jakie zające powstaną!

Wielkanoc za pasem, tak więc najwyższa pora na prace plastyczne w klimacie świątecznym. Do wykonania tego uroczego zajączka nie potrzeba żadnych specjalnych materiałów. Wystarczą 2 kartki białego papieru, małe skrawki papieru w kolorze szarym i różowym (lub tak naprawdę dowolnym, jeśli chcecie, aby Wasz zajączek miał inne uszka), farby, nożyczki, czarny pisak i klej.

Potrzebne materiały:

2 kartki papieru A4 w kolorze białym, najlepiej z bloku technicznego – kartka nie będzie się marszczyć podczas malowania

  • kawałek szarego papieru
  • kawałek różowego papieru
  • klej
  • czarny pisak
  • nożyczki
  • pędzel

Wykonanie zajączka krok po kroku.

Na początku przygotowujemy tło dla naszego zajączka. W tym celu na kartce malujemy kolorowe, tęczowe pasy. Pasy mogą na siebie nachodzić – kolory wtedy bardzo ładnie się przenikają. Pozostawiamy tło do wyschnięcia.

Z białej kartki papieru wycinamy głowę naszego zająca. Możemy najpierw leciutko naszkicować jej kształt. Głowę wycinamy w taki sposób, aby wykorzystać prosty brzeg naszej kartki.

Pora na uszy. Wycinamy je z reszty białego papieru, jaka pozostała nam po wycięciu głowy. Aby ułatwić sobie pracę, składamy papier na pół, rysujemy kształt ucha i wycinamy.

Tak samo robimy ze środkami uszu – wycinamy je z różowego papieru, odpowiednio mniejsze. Naklejamy na uszy. Środki nie muszą być przyklejone idealnie, uszy przykryjemy za chwilę głową. Takim oto sposobem powstała nam para zajęczych uszu.

Policzki zajączka – dwa kółka – wycinamy z kawałka szarego papieru. I tym razem ułatwiamy sobie pracę – składamy papier na pół, rysujemy kształt policzka, wycinamy i gotowe! Oczywiście nie zapominamy o ich przyklejeniu!

Z kawałka różowego papieru wycinamy trójkątny nosek – może być większy, mniejszy, jaki Wam się podoba. Czarnym pisakiem rysujemy kropki – piegi na policzkach naszego zająca.

Mamy już wszystkie elementy naszego zająca. Wystarczy je teraz przykleić. Najpierw układamy głowę na kartce – rozplanowujemy na jakiej mniej więcej wysokości przykleić uszy. Uszy przyklejamy jako pierwsze, dopiero potem przyklejamy głowę. Gotowe!

0 0 votes
Article Rating

You Might Also Like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x