Czwartek 07.05

Dzień dobry Moi Drodzy! Dzisiaj poćwiczycie matematykę – mnożenie i dzielenie. Dowiecie się również, czym różni się mlecz od mniszka lekarskiego. Poćwiczycie również czytanie. Zabieramy się do pracy!

Zadanie 1 – edukacja polonistyczna

Przeczytajcie czytankę „Zabawa w sklep” ze strony 38 w podręczniku do polskiego, a następnie wykonaj ćwiczenie 1 i 2 i 5 ze strony 70 i 71 w ćwiczeniach do polskiego.

Zadanie 2 – edukacja polonistyczna

Obejrzyj obrazki. Spróbuj nazwać grupy przedmiotów. – kliknij na obrazek. Potem wykonaj ćwiczenie 3 ze strony 71 w ćwiczeniach do polskiego.

Zadanie 3 – edukacja matematyczna

Poćwicz mnożenie i dzielenie. Najpierw kliknij obrazek i zagraj w kółko i krzyżyk z komputerem. Jeśli chcesz zająć dane pole – musisz dopasować działania o tym samym wyniku. Kliknij Play against the computer. Możesz też zagrać z mamą, tatą, siostrą lub bratem – wtedy kliknij opcję Two player game.

Zadanie 4 – edukacja matematyczna

Jeszcze jedna gra. I znowu tabliczka mnożenia. Kliknijcie obrazek i naciśnijcie play. Łączcie ze sobą klocki z czynnikami (czy pamiętacie co to za liczby) w taki sposób, aby ich wynik wynosił tyle, co liczba na klocku po prawej stronie.

Zadanie 5 – edukacja matematyczna

Rozwiąż zadanie 4 w ćwiczeniach do matematyki ze strony 41. Zapisz te działania w zeszycie za pomocą grafów.

Zadanie 6 – edukacja przyrodnicza i informatyczna

Czy wiecie jak nazywają się żółte kwiaty, jakie spotykamy w kwietniu i maju prawie na każdym trawniku i które zamieniają się w niezwykle delikatne dmuchawce? Narysujcie go w programie Paint lub innym dowolnym programie graficznym (lub ewentualnie jeśli nie macie, to po prostu wykonajcie rysunek na kartce), na swojej pracy umieście również ładny, kolorowy napis (nazwę kwiatka) – użyjcie w tym celu narzędzia pole tekstowe. Zapiszcie plik, wyślijcie do mnie.

Zadanie 7 – edukacja techniczna

Przygotujcie potrzebne rzeczy na piątkową lekcję online:

patyczki do uszu – potrzebne będą same końcówki. Poproście rodziców, aby pomogli Wam je przyciąć (Niczego nie tnijcie sami!). O w taki sposób:

tekturkę w formacie A4 lub mniejszym
kolorowy papier (zielony i inny dowolny na tło)
zieloną bibułę
plastelinę
klej
nożyczki

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alan Miś
Alan Miś
4 lat temu

heja

Damian
Damian
4 lat temu
Reply to  Alan Miś

hej

2
0
Would love your thoughts, please comment.x