Czwartek 21.05

Dzień dobry Moi Drodzy. Dzisiaj na chwilę zamienicie się w dziennikarzy – dowiecie się, czym jest wywiad i spróbujecie sami taki wywiad przeprowadzić. Zaczynamy.

Zadanie 1 – edukacja polonistyczno-społeczna

Na początek zastanówcie się, co to jest wywiad? Kto go przeprowadza? W jakim celu się go przeprowadza?

Chcąc przeprowadzić z kimś wywiad, trzeba się najpierw do niego starannie przygotować. Zastanowić się najpierw, o co chcemy zapytać naszego rozmówcę, a następnie przygotować pytania.

Zadanie 2 – edukacja polonistyczna

Dzisiaj zostaniecie dziennikarzami. Zastanówcie się, z kim chcielibyście przeprowadzić wywiad. Może będzie to mama, tata, babcia, ulubiony kolega czy sąsiad? A może ulubiony pluszak lub bohater bajkowy? Wszystko zależy od Was. Zastanówcie się, jakie pytania chcielibyście zadać tej osobie. Zapiszcie je gdzieś, żeby nie zapomnieć. Niech będzie ich kilka. Następnie przeprowadźcie wywiad – koniecznie zapiszcie odpowiedzi Waszego rozmówcy. Spiszcie cały wywiad na kartce i prześlijcie do mnie na adres mailowy. Może ktoś z Was zdecyduje się na wywiad telewizyjny i prześle do mnie filmik? To byłoby wyzwanie!

Pamiętajcie również – jeśli rozmawiacie z kolegą lub bliską osobą, możecie zwracać się do niego po imieniu. Jeśli jednak rozmawiacie z osobą dorosłą, pamiętajcie o zwrotach grzecznościowych: pan/pani.

Zadanie 3 – edukacja polonistyczna

Poćwiczcie zadawanie pytań i udzielanie na nie odpowiedzi. Wykonajcie zadanie 1, 2 i 4 ze stron 14 i 15 w ćwiczeniach do polskiego.

Zadanie 4 – edukacja matematyczna

Ponieważ przeprowadzenie wywiadu jest dosyć czasochłonne, dzisiaj nie będziecie mieli dużo innych zadań do wykonania. Ale nie zapominamy o matematyce. Wykonajcie ćwiczenie 1 ze strony 51 w ćwiczeniach do matematyki.

Zadanie 5 – przygotujcie na jutro

Jutro podczas naszej lekcji będziecie wykonywać pracę plastyczną. Ale dzisiaj musicie się do tego przygotować, żeby jutro praca poszła nam sprawnie. Poproście rodziców, aby z papierowej wytłoczki na jajka odcięli Wam kilka „wypustek” – nie muszą być równe :). Następnie pomalujcie je na dowolne kolory – będą to części kwiatków, więc wybierzcie takie kolory, jakie się Wam podobają.

Przygotujcie pozostałe rzeczy, które będą nam jutro potrzebne:

  • kolorowa bibuła, w tym koniecznie zielona 🙂
  • klej
  • nożyczki
  • rolka po papierze toaletowym lub sztywna kolorowa kartka
  • papier kolorowy
  • wstążeczka lub kolorowy sznureczek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x