Moi Drodzy! Przejrzałam Wasze wczorajsze odpowiedzi z bocianiego quizu. Od dziś możecie nazywać się Bocianimi Ekspertami. Myślę, że niejeden dorosły nie wie, jak nazywa się bociania stolica Polski. A Wy tak! Brawo!
Zadanie 1 – edukacja polonistyczna
Naszą dzisiejszą naukę zaczniemy od zadania interaktywnego dostępnego tutaj. Jak je wykonacie, możecie wykonać kolejne. Gotowi?
Zadanie 2 – edukacja polonistyczna
Czy wszystkie słowa są dla Was zrozumiałe? Myślę, że tak. Wyrazy te przydadzą się Wam do wykonania kolejnego zadania.
Spróbujemy teraz opisać głównego bohatera naszej lektury. Na początku zastanówcie się, jaki był Filip na początku książki, a jaki na jej końcu. Czy zauważyliście, jak bardzo się zmienił? Na początek narysujcie tabelkę i wypiszcie słowa, którymi moglibyśmy opisać Filipa. Potem opiszcie pełnymi zdaniami, jaki był Filip na początku, a jaki na końcu książki. Pamiętajcie o wielkiej literze na początku zdań i kropce na ich końcu. Swój opis rozpocznij słowami: Na początku…
Zadanie 3
Pora na przerwę! Jeśli chcesz, pogimnastykuj się. Możesz również narysować zajączka według instrukcji, którą znajdziecie na stronie mamarak.pl 🙂
Mój wygląda następująco: 😉
Zadanie 4 – edukacja matematyczna
Dzisiaj nauczycie się, co to jest dzielenie. Na początek obejrzyjcie film.
I jak? Trudne? Myślę, że nie. A jeśli nawet to wyjaśnię Wam to raz jeszcze.
Wyobraźcie sobie mamę, która ma dwójkę dzieci. Mama upiekła 6 rogalików. Rozdzieliła je po tyle samo pomiędzy dwoje dzieci. Ile rogalików dostało każde z nich?
Najpierw rozwiąż zadanie za pomocą liczmanów – klocków, makaronu, koralików – co tylko masz pod ręką. Potem wykonaj rysunek pomocniczy.
Jak rozdzielać rogaliki, żeby każde dziecko dostało po tyle samo?
Zadanie 5 – edukacja matematyczna
A teraz weź makaron i kilka talerzyków, podkładek lub słoiczków. Spróbuj wykonać następujące działania:
A ja mam takiego zajączka
zadanie 1, 2
Zadanie 2 cd
zadanie 3
zadanie 5