Czwartek 30.04

Moi Drodzy. Bardzo dziękuję za wczorajsze spotkanie i za to, że większość z Was tak chętnie ćwiczy czytanie – super! Dzisiejsze lekcje rozpoczniemy od… prezentacji prac, tak jak Wam obiecałam :).

Zadanie 1 – edukacja społeczna i informatyka

Czy wiesz jakie święto obchodzimy 2 maja? Podpowiem, że chodzi o jeden z polskich symboli narodowych. Pamiętasz je wszystkie? Możesz to sprawdzić! Żeby nie było tak łatwo, poproś Rodziców, aby na telefonie lub tablecie zainstalowali jakąkolwiek darmową aplikację odczytującą kody QR. Weź tablet lub telefon. Odczytaj kody, zapoznaj się z ukrytymi przeze mnie informacjami ;). Jeśli kiedykolwiek zobaczysz taki kwadracik, będziesz, co z nim zrobić!

Zadanie 2 – edukacja społeczna

Czy znasz wszystkie szczegóły związane z flagą Polski? Rozwiąż quiz.

Zadanie 3 – wychowanie fizyczne

Czy wiecie, jak tańczyć krakowakia – jeden z najpopularniejszych polskich tańców? Jeśli nie, to na lekcję tańca zaprasza Was sam zespół Mazowsze :). Spróbujcie nauczyć się kroku podstawowego. Ale pamiętajcie, tylko pod nadzorem osoby dorosłej. A jeśli nie macie miejsca w domu, to chociaż popatrzcie, a potańczymy po powrocie do szkoły!

Zadanie 3 – edukacja matematyczna

Przygotuj kartkę papieru w kratkę. Narysuj kwadrat o wymiarach:

14 kratek na 15 kratek – podpisz litery i cyfry jak na obrazku poniżej

Przygotuj kredki – czerwoną i żółtą (ewentualnie złotą). Odkoduj obrazek.

Zadanie 4 – edukacja polonistyczna

I na koniec odrobina polskiego. Wczoraj rozmawialiśmy na temat pisowni wyrazów z h. Wykonaj ćwiczenia 1 i 2 ze strony 62 w ćwiczeniach do polskiego. A następnie zapisz w zeszycie poniższą notatkę:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x