Piątek 12.06

Fiku miku, w pamiętniku! Jak dobrze wiecie w pamiętniku możemy zapisywać notatki, które zawierają informacje o bieżących wydarzeniach. Ale pamiętnik to również taki notes, do którego nasi przyjaciele i znajomi wpisują nam na pamiątkę wierszyki i rymowanki. Czy wiecie, że wpisywanie się na pamiątkę do pamiętnika to bardzo stary zwyczaj? Dawniej pamiętniki nazywano sztambuchami.

Zadanie 1 – edukacja polonistyczna

Przeczytajcie kilka wierszyków w waszych podręcznikach do polskiego (strony 56 i 57). Który wierszyk podoba Wam się najbardziej? Który jest najśmieszniejszy, a który poważny?

Wykonajcie ćwiczenie 1 ze strony 42 w ćwiczeniach do polskiego.

Zadanie 2 – edukacja polonistyczna

Mam nadzieję, że pamiętacie, że w życzeniach i listach wszystkie wyrazy Ci, Tobie, Cię, Ciebie, Wam, Twój piszemy wielką literą. 🙂

W celu utrwalenie wykonajcie zadanie 2 ze strony 42 w ćwiczeniach do polskiego.

Zadabie 3 – edukacja społeczna

Zapytajcie rodziców lub dziadków, czy mieli kiedyś swój pamiętnik. Może ktoś zachował taki pamiętnik na pamiątkę? Jeśli tak, koniecznie pochwalcie się nim na poniedziałkowej lekcji.

Zadanie 4 – edukacja plastyczna i techniczna

Załóżcie swój pamiętnik. Może to być specjalny notes, ale równie dobrze sprawdzi się zeszyt z ładną okładką. Zaprojektujcie pierwszą kartkę, napiszcie wierszyk zachęcający do wpisywania się. Możecie ułożyć go samodzielnie 🙂 lub poszukać inspiracji w Internecie. Kartkę udekorujcie rysunkiem.

Możecie również samodzielnie wykonać taki notesik. To bardzo proste! Okładkę oczywiście należy ozdobić, ale z tym nie powinniście mieć żadnego problemu.

I pamiętajcie – wakacje to idealny moment, aby zacząć zbierać pierwsze wpisy :).

Zadanie 5 – edukacja matematyczna

Powtórzcie odczytywanie godzin na zegarze – wykonajcie zadanie 1 ze strony 75 w ćwiczeniach do matematyki oraz 3 ze strony 65.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x