Piątek 19.06

Dzień dobry Moi Drodzy. Dzisiaj na naszych zajęciach online przede wszystkim poćwiczymy angielski. Rozwiążemy również kilka zadań z polskiego i matematyki – sprawdzimy, jak dużo rzeczy nauczyliście się w tym roku :).

Zadanie 1 – edukacja matematyczna

Zaczniemy od powtórki i zadania 1 ze strony 69 w ćwiczeniach do matematyki. Potem wykonajcie jeszcze ćwiczenie 2 i 3 ze strony 70. Te zadania powinniście rozwiązać samodzielnie, ale jeśli ktoś coś zapomniał, nie ma problemu – przypomnimy sobie wszystko na lekcji :).

Zadanie 2 – edukacja polonistyczna

Ponieważ nie macie już podręczników, dzisiaj skorzystamy z podręcznika w wersji online. Posłuchajcie uważnie tekstu wierszyka „Serduszko” (na lekcji przeczytam wierszyk ja, jeśli ćwiczenie wykonujecie w domu, poproście o to rodziców). Wypiszcie na kartce wszystkie wyrazy, które kojarzą Wam się z chłodem i zimnem.

Jakiego koloru było serduszko? Z jaką porą roku kojarzy Wam się ten kolor i dlaczego? Jeśli mielibyście namalować zimę, jakiego koloru użyjecie? (Jeśli nie będzie Was na dzisiejszej lekcji, porozmawiajcie o tym z rodzicami).

Jakie rzeczy niosło serduszko w swoim koszyczku? Wypiszcie je w ćwiczeniu 1 na stronie 46.

Zadanie 3 – edukacja polonistyczna

W wierszyku pojawia się bardzo dużo zdrobnień. Pamiętacie czym są zdrobnienia? Jeśli nie, zajrzyjcie do ćwiczeń.

Wymieńcie kilka zdrobnień, jakie pojawiły się w wierszyku. Następnie rozwiążcie wszystkie ćwiczenia na stronach 48 i 49 w ćwiczeniach do polskiego.

Zadanie 4 – język angielski

Ostatnio na lekcji uczyliśmy się, jak powiedzieć, że coś potrafimy robić lub nie potrafimy. Pamiętacie?

Wykonajcie ćwiczenie 1 na stronie 54 w ćwiczeniach do angielskiego. Posłuchajcie nagrania. Wstawcie V lub X w zależności od tego, co usłyszycie. Potem wykonajcie ćwiczenie 2.

Zadanie 5 – język angielski

Posłuchajcie piosenki o superbohaterach.

Narysujcie w zeszycie (lub w ćwiczeniu 1 na stronie 56) swoją supergirl lub swojego superboy. Pod obrazkiem zapiszcie odpowiedź na pytanie:

What can she/he do?

Zadanie 6 – język angielski

To już ostatnie w tym roku spotkaniem z Bobbem, Olly i Snapperem. Posłuchajcie i przeczytajcie dialog. Wykonajcie ćwiczenie 1 i 2 ze strony w ćwiczeniach str. 58 do angielskiego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x