Piątek 20.03

Drodzy Uczniowie! Bardzo dziękuję za Wasze dotychczasowe prace. Cieszę się, że tak starannie wykonujecie wszystkie ćwiczenia i że potraficie samodzielnie wytropić pewne błędy. Punkt za spostrzegawczość! Dziękuję również za zdjęcia Waszych uśmiechniętych buzi. Nawet nie wiecie, jak przyjemnie jest dostawać takie zdjęcia. Proszę o więcej!

Czy macie gdzieś obok siebie kalendarz? Jeśli tak, weźcie go do ręki i sprawdźcie, jaki dzień wypada w najbliższą sobotę.

Czy już wiecie? Tak, tak. To pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! Dzisiejsze zadania, jakie dla Was przygotowałam będą więc związane z tym wyjątkowym dniem. Dzisiaj wcielicie się w rolę organizatora przyjęć i zaplanujecie przyjęcie… dla Pani Wiosny.

Zadanie 1

Na początek przypomnijcie sobie piosenkę o wiośnie, jaką śpiewaliśmy w ubiegłym roku.

Zadanie 2

Jak wygląda Wiosna z piosenki? Wymyślcie i zapiszcie kilka przymiotników, które najlepiej ją opisują.

Zadanie 3

A teraz pora na prawdziwe wyzwanie. Skoro planujemy przyjęcie, potrzebne będzie zaproszenie. Pamiętacie, jakich elementów nie może zabraknąć w zaproszeniu? Przypomnijcie sobie – jest ich pięć, tyle, ile palców u ręki.

Możecie również zajrzeć do podręcznika. Wszystko jasne? To do dzieła. Zaprojektujcie, a potem napiszcie zaproszenie na wiosenne przyjęcie. Zastanówcie się, kogo chcecie zaprosić, gdzie odbędzie się przyjęcie – w domu, w ogrodzie, a może na plaży? Wszystko zależy od Was. Uruchomcie swoją wyobraźnię. Wiem, że potraficie wymyślać niesamowite historie. Nie zapomnijcie o tym, aby Wasze zaproszenie było kolorowe, estetyczne i staranne. Może znaleźć się na nim rysunek, a może jeszcze czymś mnie zaskoczycie?

Zadanie 4

Zaproszenie przygotowane. Czas zaplanować menu. I tutaj małe utrudnienie. Nasza Wiosna mówi tylko po angielsku, więc menu musi być również w tym języku. Na początek zalogujcie się do aplikacji quizlet.com. Odszukajcie zestaw fiszek Food. Powtórzcie słówka – wybierzcie opcję ćwiczenie.

Jak już powtórzycie słówka zaprojektujcie Party Menu. Party w języku angielskim oznacza przyjęcie, spring to wiosna :). Możecie skorzystać ze słowników – wiem, jak bardzo lubicie poznawać nowe słowa.

Zadanie 5

Teraz pora na odrobinę matematyki. Nasza wiosna bardzo lubi babeczki. Obliczcie ile potrzebujecie babeczek wiedząc, że każdy gość zje przynajmniej 2 :). Pamiętajcie, że to wy ustalacie liczbę gości. Tak samo obliczcie ile serwetek zużyją goście oraz ile sztućców będzie trzeba umyć po przyjęciu, jeśli każdy gości posłuży się łyżką, nożem i widelcem. Zróbcie rysunek pomocniczy, zapiszcie działania.

Z niecierpliwością czekam na efekty Waszej pracy!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil W-Z
Kamil W-Z
4 lat temu

zadanie 2

Kamil W-Z
Kamil W-Z
4 lat temu

zadanie 3

Paulina Ch
Paulina Ch
4 lat temu

Paulinka Ch

Paulina Ch
Paulina Ch
4 lat temu

Zadanie 1

Paulina Ch
Paulina Ch
4 lat temu

Zadanie 4

Kamil W-Z
Kamil W-Z
4 lat temu

zadanie 4

Kamil W-Z
Kamil W-Z
4 lat temu

zadanie 5

Kamil W-Z
Kamil W-Z
4 lat temu

zadanie 5 cd

8
0
Would love your thoughts, please comment.x