Piątek 22.05

Dzień dobry Moi Drodzy. Dzisiaj piątek, czas więc na kolejną pracę plastyczną. Spotykamy się o 10.00 na lekcji online i spróbujemy stworzyć piękny bukiet kwiatów. Do zobaczenia!

Zadanie 1 – edukacja techniczna

Dzisiaj to Wy zdecydujecie, jak będzie wyglądać Wasza praca. Ja pokażę Wam tylko kilka inspiracji.

Wczoraj z pomocą rodziców przygotowaliście elementy potrzebne do wykonania główek Waszych kwiatków. Możecie zostawić je w takim kształcie, jak moje,

ale możecie też powycinać bardziej fantazyjne kształty.

źródło: pinterest

Jeśli będziecie wycinać kształty po malowaniu, pamiętajcie żeby zamalować miejsca, gdzie spod farby prześwitywać będzie karton.

To teraz czas na uruchomienie wyobraźni :). Praca przedstawiać ma bukiet kwiatów w wazonie :). Jak ją zaplanujecie – wszystko zależy od Was. Podpowiem Wam tylko kilka rzeczy – dodajcie główkom kwiatków środki – może być to na przykład pocięta jak trawka bibuła, drobne kulki z bibuły, guziczek. Żeby zrobić łodyżki, pozwijajcie w niteczki zieloną bibułę. Możecie wykorzystać też słomki lub druciki kreatywne. A wazon? Weźcie rolkę po papierze toaletowym, obklejcie ją papierem lub bibułą i ozdóbcie według własnego pomysłu. Już nie mogę doczekać się efektu. A jeśli jeszcze nadal nie macie pomysłu, może zainspirują Was te prace:

Zadanie 2 – edukacja muzyczna

Dzisiaj macie bardzo ważne zadanie. Już za kilka dni wyjątkowe święto. Mam nadzieję, że pamiętacie jakie :). Proszę nauczcie się śpiewać piosenki. Nagrajcie filmik jak śpiewacie i wyślijcie go do mnie najpóźniej w niedzielę. Tekst piosenki dostępny macie pod tym linkiem. Byłoby super, jeśli śpiewając słuchalibyście piosenki przy użyciu słuchawek, tak żeby na nagraniu nie było słuchać muzyki, a tylko Wasz głos. Jeśli nie macie takiej możliwości, to nagrajcie się normalnie :).

Piosenka:

http://www.pierwszaklasa.edu.pl/wp-content/uploads/2020/05/mama-2.mp3

Podkład z chórkiem:

http://www.pierwszaklasa.edu.pl/wp-content/uploads/2020/05/mama-2-1.mp3

Zadanie 3 – edukacja plastyczna

Tę pracę utrzymajcie w tajemnicy! Narysujcie piękny, staranny portret swojej mamy, poproście o pomoc tatę, rodzeństwo, babcię lub dziadka – niech ktoś zrobi Wam zdjęcie z narysowanym portretem. Zdjęcia wyślijcie do mnie maila. Bardzo na Was liczę!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x