Poniedziałek 06.04

Zadanie 1 – edukacja polonistyczna

Dzień dobry Moi Drodzy! Dzisiejsze zadania rozpoczniemy od czytanki. Otwórzcie Wasze podręczniki do polskiego na stronie 23 i posłuchajcie tekstu czytanki. Śledźcie tekst wzrokiem. Potem odpowiedzcie na pytania. Nie, nie musicie zapisywać odpowiedzi, ale jeśli chcecie, oczywiście możecie. 🙂

Przeczytajcie na głos tekst czytanki. Zwracajcie uwagę na znaki interpunkcyjne. Następnie wykonajcie ćwiczenie 1 ze strony 42 w ćwiczeniach do polskiego.

Doskonale znacie bohaterkę naszej czytanki, ponieważ o jej przygodach czytaliście już w pierwszej klasie. Dzisiejsze ćwiczenia nie powinny sprawić Wam więc problemu. Ale na początek ćwiczenie ortograficzne.

Zadanie 2 – edukacja polonistyczna

Teraz podzielę Was na grupy, w nieco inny sposób niż poprzednio. Grupa 1 to dzieci z numerami w dzienniku od 1-10, grupa druga to dzieci z numerami od 11-19. Jeśli nie pamiętacie swojego numeru, możecie sprawdzić to w bardzo prosty sposób. Zapiszcie na kartce nazwiska wszystkich dzieci w naszej klasie w kolejności alfabetycznej, ponumerujcie je, sprawdźcie, który numer macie. 🙂

Zadaniem grupy 1 jest wypisanie wszystkich wyrazów z ó, zadaniem grupy 2 wypisanie wyrazów z rz. Jak już zapiszecie swoje wyrazy, wybierzcie 3 z nich i ułóżcie z nimi zdania. Wyrazy i zdania zapiszcie w zeszytach.

Zadanie 3 – edukacja polonistyczna

Pamiętacie, jak na lekcji zastanawialiśmy się, czym różnią się wydarzenia fantastyczne od prawdziwych? Gdzie najczęściej spotykacie wydarzenia i osoby fantastyczne? Wykonajcie ćwiczenie 3 ze strony 43 w Waszych ćwiczeniach do polskiego. Jeśli macie ochotę, wykonajcie również ćwiczenie 4.

Zadanie 4 – edukacja matematyczna

Potraficie już mnożyć i dzielić, spróbujcie wykonać ćwiczenie. Przygotujcie kartkę papieru, coś do pisania i dwie kredki – niebieską i zieloną. Jeśli będziecie potrzebować więcej czasu na wykonanie zadania, możecie zatrzymać film w dowolnym momencie.

Zadanie 5 – edukacja matematyczna

I jak, udało się? To jeszcze kilka ćwiczeń na utrwalenie dzielenia. Wykonajcie ćwiczenia ze stron 50 i 51 w książce Liczę. Nie musicie robić wszystkich ćwiczeń naraz. Możecie zrobić jedno ćwiczenie teraz, a następne po południu lub nawet jutro. Ale wiem doskonale, że potraficie szybko i sprawnie pracować :).

Zadanie 6 – edukacja polonistyczna

To ostatnie zadanie na dziś. Przeczytajcie uważnie tekst kilka razy, jeśli potrzebujecie, zatrzymajcie film. Kiedy opadnie kurtyna, napiszcie w zeszycie zdania z pamięci. Potem sprawdźcie zdania i zaznaczcie wszystkie błędy na zielono. Powodzenia!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x