Poniedziałek 18.05

Dzień dobry Moi Drodzy. Zaczynamy kolejny tydzień. Dzisiaj czas na powtórki i ćwiczenia. Na naszej lekcji poćwiczymy czytanie i pisanie ze słuchu. Trochę również policzymy. Na koniec pokażę Wam, jak wysyłać wiadomości email. To zaczynamy!

Zadanie 1 – edukacja polonistyczna

To zadanie, które wykonamy na dzisiejszej lekcji. Ale jeśli ktoś nie będzie mógł być dzisiaj z nami, też proszę, aby je wykonał. Przeczytajcie 2 razy poniższy tekst. Zapamiętajcie pisownię wyrazów. Potem zamknijcie stronę z zadaniami. Poproście Rodzica, aby podyktował Wam tekst. Nie proście nikogo o podpowiedź :). Na koniec samodzielnie sprawdźcie poprawność zapisu. Wszystkie ewentualne błędy zaznaczcie na zielono.

Zadanie 2 – edukacja matematyczna

Na dzisiejszej lekcji poćwiczymy liczenie. Spróbujemy stworzyć jak najdłuższy łańcuszek matematyczny.

Dodatkowo, aby poćwiczyć liczenie rozwiążcie ćwiczenia 1, 2 i 3 ze stron 62 i 63 w ćwiczeniach liczę.

Zadanie 3 – zajęcia komputerowe

Na początek otwórzcie ćwiczenia do polskiego na stronie 6 i obejrzyjcie, jak Igor spędzał sobotę. Uzupełnijcie tekst wyrazami z ramki. Następnie przypomnijcie sobie, co wy robiliście w sobotę i… wyślijcie do mnie maila. Jak to zrobić? Dzisiaj pokażę Wam to na naszej lekcji. Możecie wysłać wiadomość z konta Rodziców, ale możecie również poprosić Rodziców, aby utworzyli Wam konto pocztowe. Ja korzystam z poczty gmail:

Jeśli macie już utworzone konto, to każdy z Was ma już swój adres email. Poznacie go po znaku @. To bardzo ważne, żeby go zapamiętać. Tradycyjne listy przychodzą do Was do domu na Wasze adresy mieszkań, maile zaś na adresy mailowe. To jak, każdy pamięta swój adres? Adres Ani, której konto przed chwilą stworzyłam, wygląda następująco: aniakontoprobne@gmail.com

To teraz wysyłamy maila!

Logujemy się na pocztę (jeśli jednak nie założyliście swojego konta, na swoje konto loguje się Rodzic):

Wpisujemy swój adres email i klikamy Dalej.

Wpisujemy swoje hasło i klikamy Dalej.

Teraz możemy już spróbować wysłać maila.

W lewym górnym rogu klikamy przycisk Utwórz.

Pojawi się nam małe okienko. U samej góry mamy pole Do: W tym polu wpisujemy adres email osoby, do której chcemy wysłać wiadomość. W moim przypadku będzie to zadaniaklasa2a@gmail.com.

W polu Temat wpisuję temat wiadomości.

Treść wiadomości wpisuję w dużym pustym prostokącie. 🙂

Do mojej wiadomości mogę również dołączyć plik – na przykład zdjęcie. Odszukuję ikonki spinacza biurowego i klikam. Otworzy się okienko z plikami z mojego komputera.

Mój obrazek jest w folderze Pobrane rzeczy, ale mogę dodawać pliki z dowolnego folderu. Wybieram obrazek i klikam Otwórz.

Obrazek został dodany, klikam więc przycisk Wyślij.

Brawo! To teraz czas na Was. Wyślijcie do mnie wiadomość – na adres zadaniaklasa2a@gmail.com – opiszcie swoją sobotę. Używajcie słów: najpierw, potem, następnie, później itd. Nie zapomnijcie się przywitać na początku (tak samo jak w liście) i podpisać na końcu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x