Poniedziałek 23.03 i wtorek 24.03

Zadanie 1

Drodzy Uczniowie! Rozpoczynamy kolejny tydzień naszej nietypowej nauki. Dzisiaj przed Wami bardzo proste zadanie. Jak tylko znajdziecie chwilę czasu (akurat tyle, ile trwa jedna jedna godzina lekcyjna), usiądźcie wygodnie na kanapie i obejrzyjcie niezwykły film o… bocianach. Film pokazuje życie i zwyczaje tych pięknych ptaków od wiosennych przylotów, walki o gniazda, szukania partnerek, wychowywania potomstwa, zdobywania pokarmu, aż do jesiennych odlotów.

Zadanie 2

Ułóżcie i zapiszcie 3 pytania, które moglibyście zadać swoim koleżankom i kolegom, a na które znaleźć odpowiedzi można w filmie. Pytanie prześlijcie na nasz adres mailowy: zadaniaklasa2a@gmail.com. Wasze pytania znajdą się w jutrzejszym quizie! Możecie pytać o szczegóły!

Zadanie 3

Jeśli macie ochotę podejrzeć „na żywo” bocianie życie w gnieździe, koniecznie zajrzyjcie na stronę bocianów z Przygodzic, które są już w Polsce. Z pierwszym dniem wiosny uruchomiona została również kamerka bocianów łaskich – tutaj nadal czekamy na przylot bocianiej pary – Magdy i Wojtka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil W-Z
Kamil W-Z
4 lat temu

zadanie 2

1
0
Would love your thoughts, please comment.x