Poniedziałek 25.05

Dzień dobry Moi Drodzy. Zaczynamy kolejny tydzień, tydzień w którym Wasze Mamy mają swoje święto. Dzisiaj trochę się do tego przygotujemy. 🙂 Dziękuję za Wasze filmy i portrety. Jeśli ktoś zapomniał, niech szybciutko je do mnie wyśle. Czekam do południa!

Zadanie 1 – edukacja plastyczna

Przygotujcie laurkę dla mamy. Możecie oczywiście również podarować swoim mamom piękne kwiaty, jakie w piątek wykonaliście. Ale jeśli chcecie przygotować coś jeszcze, mam dla Was prostą propozycję.

żródło: makeandtakes.com

Przygotujcie sztywną kartkę A4 i zegnijcie ją na pół – tak jak zawsze robimy to przygotowując kartki. To będzie tło Waszej kartki.

Następnie powycinajcie kolorowe serduszka. Co zrobić, żeby były równe i symetryczne? Zginamy kartkę na pół, rysujemy połówkę serduszka, wycinamy i gotowe. Pamiętajcie tylko, że środek serduszka to zgięcie Waszej kartki.

Czarnym pisakiem narysujcie wzorki na każdym serduszku.

Zielonym pisakiem narysujcie łodyżki, przyklejcie serduszka. Żeby ładnie odstawały od kartki, tylko środek (samo zagięcie) posmarujcie klejem.

Do bukieciku z serduszek dodajcie kokardkę.

Możecie również kliknąć na zdjęcie – na stronie znajdziecie zdjęcia poszczególnych etapów tworzenia kartki :).

Zadanie 2 – edukacja polonistyczno-plastyczna

Zastanówcie się, co lubi Wasza mama, co sprawia jej przyjemność. Przygotujcie kartkę z kuponami dla mamy. Pamiętajcie o sprawdzeniu pisowni wyrazów w słowniku, jeśli macie jakieś wątpliwości :).

źrodło: rysopisy.eduzabawy.com

Zadanie 3 – edukacja matematyczna

Otwórzcie podręcznik do matematyki na stronie 54 i 55. Spróbujcie rozwiązać wszystkie zadania.

Rozwiążcie również zadanie 2 ze strony 51 i 1 ze strony 52 w ćwiczeniach do matematyki. Te zadania rozwiążemy razem na dzisiejszej lekcji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x