Środa 10.06

Dzień dobry Moi Drodzy. Już za chwilę spotykamy się na naszym spotkaniu online. Dzisiaj na lekcji poćwiczymy ortografię i angielski. To szybciutko zabieramy się do pracy. 🙂

Zadanie 1 – edukacja polonistyczna

Wymieńcie jak najwięcej znanych Wam wyrazów z literą h. Przeczytajcie słowa z ćwiczenia 1 na stronie 37 w ćwiczeniach do polskiego, wpiszcie je w odpowiednich miejscach przy obrazkach. Potem przeczytajcie „hałaśliwy” wierszyk i podkreślcie wszystkie litery h.

Zadanie 2 – edukacja polonistyczna (zadanie dla chętnych)

Przed Wami zadanie tylko dla doświadczonych „wykreślaczy”. Wypiszcie na kartce wszystkie wyrazy z literką h z „hałaśliwego” wierszyka. Spróbujcie znaleźć je w wykreślance. Czy komuś uda się to trudne zadanie? 🙂

Zadanie 3 – edukacja polonistyczna

I jeszcze odrobina ortografii. Tym razem poćwiczymy pisownię wyrazów z ó. Czy pamiętacie na co może się wymieniać ó? Na pewno tak.

Literkę ó piszemy między innymi wtedy, kiedy wymienia się na o, e lub a.

Sprawdźcie się! Wykonajcie ćwiczenie 4 ze strony 68 w ćwiczeniach Piszę.

A na koniec chętni mogą wykonać kilka zadań interaktywnych.

Zadanie 4 – edukacja matematyczna

Wykonajcie ćwiczenie 1 ze strony 62 w ćwiczeniach do matematyki. Ćwiczenie 2 jest dla chętnych. Rysujcie od linijki!

Na lekcji spróbujemy również rozwiązać zadania ze strony 63 w ćwiczeniach. Zobaczymy, czy uda nam się rozwiązać je wszystkie.

Zadanie 5 – język angielski

Ostatnio oglądaliście historyjkę o babci. Co potrafiła babcia? Dlaczego Zabadoo posłużył się czarami? Przeczytajcie historyjkę raz jeszcze. My na lekcji spróbujemy przeczytać ją z podziałem na role.

Zadanie 6 – język angielski

Open your books at page 63. What can the boy and the girl do?
Listen and point.

Zadanie 7 – język angielski

Spróbujcie przeczytać zdania – zastępujcie obrazki słowami. Co potrafię robić, a czego nie? Dla ułatwienia wyrazy zaznaczyłam Wam kolorami.

Teraz zapiszcie w zeszycie kilka zdań o sobie, używajcie słówek z ramek (zadanie 3).

Zadanie 8 – język angielski

Uzupełnijcie przykłady w zadaniu 1 ze strony 52 w ćwiczeniach do angielskiego. Potem przeczytajcie zdania w ćwiczeniu 1 ze strony 53 i ponumerujcie obrazki.

Przeczytajcie słowa oznaczające czynności w ćwiczeniu 2 ze strony 53. Wstawcie odpowiedni znaczek w tabelce. Zapiszcie zdania.

Zadanie 9 – język angielski

Od teraz będziecie już potrafili powiedzieć, co potraficie robić. Jeśli jednak potrzebujecie jeszcze małego utrwalenia, może pomoże Wam w tym piosenka:

Zadanie 10 – język angielski

Znacie już nazwy kilku czynności. Powtórzcie je i nauczcie się nowych.

A teraz przyjrzyjcie się obrazkom i przeczytajcie wypowiedzi dzieci (ćwiczenie 1 ze strony 65 w podręczniku do angielskiego). Ko to co mówi?

Zadanie 11 – język angielski

Posłuchajcie nagrania. Nauczcie się czytać czytanki.

What can the boy do?

Spróbujcie odpowiedzieć na pytanie. Zacznijcie od słów:

The boy can…

Zadanie 12 – język angielski

Poćwiczcie dialogi. Zakręćcie kołem, przeczytajcie pytanie. Odpowiedzcie na nie.

Zadanie 13 – język angielski

Sprawdźcie się – zaznaczcie właściwą odpowiedź.

Jeśli nie uczestniczyliście w dzisiejszej lekcji online, pamiętajcie – nie róbcie wszystkich ćwiczeń naraz. Rozdzielcie sobie pracę. To zadania na cały tydzień. Powodzenia!