Środa 15.04

Dzień dobry Moi Drodzy. Jak spędziliście Święta? Mam nadzieję, że trochę wypoczęliście i że z chęcią wykonacie wszystkie dzisiejsze zadania. Na początek trochę się poruszamy i poćwiczymy naszą wyobraźnię.

Zadanie 1

Znajdźcie sobie wolne miejsce w pokoju. Jak będziecie gotowi, włączcie film z nagraną muzyką. Po usłyszeniu hasła: Zapada noc wykonajcie przysiad, a na hasło: Na niebie pojawiają się gwiazdy, które zaczynają świecić coraz mocniej – powoli wstańcie i naśladujcie migocące gwiazdy. Przypomnijcie sobie, jak wygląda niebo nocą. Spróbujcie ruszać się – migotać w rytm muzyki. Jak muzyka ucichnie, siądźcie w siądzie skrzyżnym i pochylicie głowy.

Zadanie 2

Za chwilę przeczytacie fragment książki „Jak tata pokazał mi wszechświat” ze strony 24 w Waszych podręcznikach do polskiego. Ale najpierw obejrzyjcie razem ze mną książkę i posłuchajcie pytań.

Przeczytajcie tekst po cichu i spróbujcie wskazać w tekście odpowiedzi na pytania.

Zadanie 3

Pamiętacie, jak w klasie tworzyliśmy mapy myśli? Spróbujcie wyszukać w Internecie jak najwięcej informacji na temat autora opowiadanie i na ich podstawie stwórzcie mapę myśli. Macie tutaj pełną dowolność – rysujcie, piszcie, co chcecie :). Nie musicie map robić od razu, ale fajnie będzie, jeśli prześlecie je do piątku.

Zadanie 4 – edukacja społeczno-polonistyczna

Posłuchajcie słuchowiska 03 dla klasy 2 i wykonajcie ćwiczenie 1 ze strony 44 w ćwiczeniach do polskiego. Potem posłuchajcie słuchowiska 04.

Zadanie 5 – edukacja polonistyczna

Wykonajcie ćwiczenie 2 i 3 ze stron 44-45 w ćwiczeniach do polskiego.

Zadanie 6 – edukacja matematyczna

Wykonajcie ćwiczenie 1 ze strony 27 w ćwiczeniach do matematyki.

Zadanie 7 – edukacja matematyczna

Obejrzyjcie film dotyczący dzielenia przez 1, a następnie rozwiążcie ćwiczenie 2 i 3 w ćwiczeniach do matematyki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x