Środa 18.03

Dzień dobry moi drodzy! To już trzeci dzień naszego domowego nauczania. Dziękuję za wszystkie Wasze piękne rysunki. Cieszę się, że tak pilnie wykonujecie wszystkie zadania. Super!

Dzisiejszą lekcję zaczniemy od powtórzenia matematyki. Gotowi?

Zadanie 1

Dzisiaj poćwiczymy mnożenie przez 2 i przez 3. Wejdź na stronę tabliczkamnożenia.pl i wykonaj ćwiczenia – mnożenie przez 2 i mnożenie przez 3. Przejdź wszystkie etapy, nie zapomnij o grze :). Na koniec wykonaj test (na początek wybierz do mnożenia liczby 1, 2 i 3) i pochwal się wynikiem!

Zadanie 2

Zapisz w zeszycie lub na kartce dowolne działanie na mnożenie i wykonaj do niego rysunek. Następnie wymyśl do działania zadanie tekstowe, zapisz jego treść.

Zadanie 3

Do kolejnego ćwiczenia przyda się zegarek lub… stoper. Weź dowolną książkę (może być to książka o „Zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” :)) i w ciągu 15 minut przepisz jak najwięcej zdań. Pamiętaj o staranności zapisu, zwracaj uwagę na znaki interpunkcyjne, wielką literę na początku zdania. Po skończonym przepisywaniu przeczytaj napisany tekst i podkreśl na zielono wszystkie przymiotniki. Pamiętasz na jakie pytania odpowiadają?

Zadanie 4

Otwórz przeglądarkę w komputerze. W pasku adresu wpisz adres: www.google.com W polu wyszukiwania wpisz hasło: wirtualna kostka i wciśnij Enter. Udało się?

Zadanie 5

Wybierz figurę z cyfrą 6 i wciśnij przycisk „Roll”. Wylosowaną liczbę pomnóż przez 3. Zapisz w zeszycie lub na kartce działanie i wynik. Zrób tak 10 razy.

Zadanie 6

Czas na chwilę relaksu. Posłuchaj utworu „La primavera” A. Vivaldiego. Czy domyślasz się, co może oznaczać tytuł utworu? W ramach relaksu pogimnastykuj się wykorzystując… koło fortuny! Pamiętaj, aby wszystkie ćwiczenia wykonywać pod nadzorem osoby dorosłej. Jeśli ćwiczenie sprawia Ci trudność, przejdź do następnego.

Życzę Wam miłego dnia!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil W-Z
Kamil W-Z
3 lat temu

zadanie 1

Kamil W-Z
Kamil W-Z
3 lat temu

zadanie 1 . mnożenie 1, 2, 3

Kamil W-Z
Kamil W-Z
3 lat temu

zadanie 2

Kamil W-Z
Kamil W-Z
3 lat temu

zadanie 3

Kamil W-Z
Kamil W-Z
3 lat temu

zadanie 3 cd (15 min.)

Kamil W-Z
Kamil W-Z
3 lat temu

zadanie 5

6
0
Would love your thoughts, please comment.x