Środa 22.04

Dzień dobry Moi Drodzy! Czy wiecie, jaki mamy dzisiaj dzień? Dzień Ziemi. To święto, które obchodzimy co roku właśnie 22.04. Po raz pierwszy W Polsce Dzień Ziemi organizowany jest od 1991 r. Każdego roku wybierane jest inne hasło, związane z problemami ekologicznymi – w tym roku brzmi ono: 

Z energią zmieńmy źródła

Zadanie 1 – edukacja muzyczna

Na początek posłuchajcie piosenki. To Wasze pierwsza zadanie na dziś. Możecie się jej nauczyć i pośpiewać.

Zadanie 2 – edukacja przyrodnicza

Obejrzyjcie film.

Jeśli zaciekawiła Was wyspa śmieci, możecie obejrzeć film dostępny pod tym linkiem. To ten sam, który pokazywałam Wam dzisiaj podczas naszego spotkania.

Zadanie 3 – edukacja polonistyczna

Poćwiczymy dzisiaj pisanie. Otwórzcie duże zeszyty do polskiego i za pomocą krótkich haseł i rysunków wykonajcie notatkę na temat zagrożeń dla Ziemi. Jakie jeszcze zagrożenia możemy dodać do naszej notatki?

Zadanie 4 – edukacja przyrodnicza

Czy pamiętacie, co oznacza ten znaczek?

To oznaczenie, że opakowanie nadaje się do recyklingu. Waszym zadaniem na dziś jest odszukanie w domu 10 rzeczy, których opakowania nadają się do recyklingu. Warto poszukać nie tylko w kuchni. Wypiszcie nazwy tych rzeczy w zeszycie lub narysujcie je.

Zadanie 5 – edukacja przyrodnicza

Na pewno pamiętacie, w jaki sposób segregujemy śmieci. W zeszłym roku dokładnie to przećwiczyliśmy. Jeśli jednak coś Wam umknęło, możecie przypomnieć sobie, co wrzucamy do którego pojemnika. Obejrzyjcie film. Urywa się on co prawda na samym końcu 😉 , ale i tak znajdziecie na nim potrzebne infomacje.

Zadanie 5 – edukacja przyrodnicza

Hasłem tegorocznego dnia Ziemi jest wykorzystywanie odnawialnych źródeł ebergii. Czy wiecie, co to takiego? Kliknijcie w link i obejrzyjcie film.

https://youtu.be/SE7FzUFKUwY

Zadanie 6 – edukacja techniczna

To zadanie na kilka dni. Wykonajcie zabawkę z rzeczy, które normalnie lądują w koszu. Mogą to być butelki po napojach, rolki po papierze lub ręcznikach, stare płyty CD, kubeczki po jogurtach, pudełka czy kartony. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Już nie mogę się doczekać efektów.

Zadanie 7 – edukacja matematyczna

Nie zapominamy o matematyce. Wykonajcie najpierw ćwiczenie 1 i 2 ze strony 35 w ćwiczeniach do matematyki. A potem przygotujcie stoper lub poproście Rodziców, aby zmierzyli Wam czas i wykonajcie ćwiczenie 1 ze strony 34.

Zadanie 8 – język angielski

Skoro mamy Dzień Ziemi, to posłuchajcie piosenki.

Zadanie 9 – język angielski

Dzisiaj zajrzymy do Boba i Olly’ego.

Open your books at page 47. 🙂. Udało się? To najpierw przyjrzyjcie się obrazkom. Jaką nową postać widzicie? Tak to rekin, po angielsku shark. Posłuchajcie nagrania, przeczytajcie dialog. Może uda Wam się namówić do czytania rodziców? :).

http://www.pierwszaklasa.edu.pl/wp-content/uploads/2020/04/Super-Sparks-2-1.53.mp3

Czy domyślacie się, co mogą oznaczać słowa seaweed? Tak, to wodorosty. W naszej historyjce pojawiają się też słowa See you later! Przypomnijcie sobie, czasami słyszycie to ode mnie lub pani Asi na końcu zajęć. To taki zwrot, którego możemy używać zamiast Goodbye.

See you later! – Do zobaczenia!

Wykonajcie wszystkie zadania na stronie 40 w Waszych ćwiczeniach. Pokolorujcie starannie obrazki.

Zadanie 10 – język angielski

W ramach powtórki wykonajcie ćwiczenia 1 i 2 ze strony 41 w ćwiczeniach do angielskiego. Przypomnijcie sobie wszystkie słówka. I pamiętajcie, nie spieszcie się – na wykonanie zadań z angielskiego macie cały tydzień :).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x