Wtorek 02.06

Dzień dobry Moi Drodzy. I jak Wam minął Dzień Dziecka? Mam nadzieję, że fantastycznie i że macie dzisiaj świetne humory :). Dzisiaj rozpoznawać będziecie różne rodzaje programów telewizyjnych, wymyślicie również swój własny.

Zadanie 1 – edukacja polonistyczno-społeczna

Dzisiejszą lekcję rozpocznijcie od wykonania zadania. Wykonajcie ćwiczenie 1 ze stron 20 i 21 w ćwiczeniach do polskiego. Przeczytajcie opisy programów i połączcie je z odpowiednimi nazwami.

Na pewno wszyscy oglądacie telewizję. Czy potraficie wymienić inne rodzaje programów, jakie są emitowane w telewizji? (emitowane czyli nadawane).

Zadanie 2 – edukacja polonistyczno-społeczna

Każda stacja telewizyjna układa swój program na każdy dzień. Zajrzyjcie do programu telewizyjnego na dziś. Przeczytajcie go dokładnie. Możecie skorzystać z wersji online (skorzystajcie z wyszukiwarki) lub papierowej, w gazecie, jeśli macie taką w domu. Wypiszcie przynajmniej po 1 nazwie programu informacyjnego, serialu, filmu fabularnego lub dokumentalnego i teleturnieju. Obok nazwy napiszcie godzinę jego emisji i stację.

Zadanie 3 – edukacja polonistyczno-społeczna

Czas na bardzo kreatywne zadanie. Wymyślcie swoją własną stację telewizyjną. Wymyślcie jej nazwę, zapiszcie ją na kartce z bloku. Zaprojektujcie i narysujcie również logo swojej stacji (duże, staranne, na całej kartce). Następnie zaplanujcie i zapiszcie program telewizyjny na jeden wybrany dzień. Pamiętajcie, w programie znaleźć się muszą: godziny emisji, tytuł programu, jego rodzaj, czas trwania. Swoje pomysły zaprezentujecie jutro na naszym spotkaniu. Zastanówcie się, czym Wasza stacja różni się od innych, do kogo jest skierowana, jakich programów jest najwięcej, jakich programów w ogóle nie ma w Twojej telewizji i dlaczego.

Zadanie 4 – edukacja społeczna (zadanie dla chętnych)

Wymyślcie jeden program i… nagrajcie go. Zadbajcie o scenografię i rekwizyty. Może będzie to prognoza pogody, film animowany, a może teleturniej. Oczywiście nie jest to zadanie na dziś. Tydzień będzie w sam raz. :).

Zadanie 5 – edukacja polonistyczna

Przeczytajcie czytankę Najlepszy program ze stron 46 i 47 w podręcznikach do polskiego.

Zadanie 6 – edukacja matematyczna

Wykonajcie ćwiczenie 1 i 2 ze strony 55 w ćwiczeniach do matematyki. W ćwiczeniu 2 wybierzcie jedno działanie (jedna ramka), ułóżcie do niego treść, zapiszcie ją. Zapiszcie pytanie i odpowiedź.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x