Wtorek 05.05

Moi drodzy! I jak, poradziliście sobie z wczorajszą wykreślanką? Myślę, że tak. Jesteście już ekspertami od ortografii. Chciałabym, abyście samodzielnie przygotowali pomoc do nauki, która przyda nam się podczas naszych spotkań, a również potem, po powrocie do szkoły. I od tego zadania zaczniemy dzisiejsze zajęcia.

Zadanie 1 – edukacja techniczna

Widzieliście kiedyś lizak policyjny? ( I tak przy okazji zapytam – czy wiecie, do czego służy?). Dzisiaj przygotujecie podobne lizaki, ale będą to lizaki ortograficzne! Lizaki możecie wykonać z dowolnego papieru – ważne, żeby były sztywne, dały łatwo się podnosić. Jeśli będą dwustronne – byłoby super! Ja swój lizak przygotowałam z kolorowego sztywnego papieru i drewnianego patyczka. Wasze lizaki mogą być całe z tektury, ważne, żeby było za co chwycić :).

Przygotujcie 6 takich lizaków – z literkami h, ch, ż, rz, ó, u. Część z nich przyda się podczas naszego najbliższego spotkania online.

Zadanie 2 – edukacja matematyczna

Poćwiczcie odejmowanie. Wykonajcie zadanie 1 i 2 ze strony w ćwiczeniach do matematyki. Ćwiczenie 3 wykonajcie w zeszycie do matematyki (zapiszcie też dzisiejszą datę i temat: Odejmowanie w zakresie 100).

Zadanie 3 – edukacja polonistyczna

Wykonajcie wszystkie ćwiczenia ze stron 56 i 57 w ćwiczeniach Piszę. Przeczytajcie tekst z ćwiczenia 1 na głos. Zadanie dla chętnych – ćwiczenie 3 ze strony 58.

Zadanie 4 – edukacja muzyczna

Dzisiaj spróbujcie zagrać na szklankach! A jak? Sami zobaczcie!

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x