Wtorek 19.05

Dzień dobry Moi Drodzy. Dzisiaj czeka na Was troszkę inne zadanie niż zazwyczaj. Samodzielnie przeczytajcie wszystkie polecenia, spróbujcie wykonać wszystkie zadania. Będzie ich pięć. Zapisujcie na kartce literki, które przydadzą się do utworzenie hasła. Powodzenia!

Zadanie 1

Wymyśl 5 imion dziewczynek zaczynających się na literę H. Z każdym z nich ułóż zdanie i zapisz je w zeszycie (będzie ich 5). Następnie popatrz uważnie na drugie zdanie – ostatnia litera w imieniu w tym zdaniu potrzebna będzie do utworzenia hasła. Zapisz ją gdzieś na kartce.

Zadanie 2

Przeczytaj wyrazy. Podziel je na sylaby. Odszukaj wyraz, który ma 5 sylab. Literki tworzące pierwszą sylabę tego wyrazu to litery naszego hasła. Nie zapomnij ich zapisać.

kawa Karolina puszek parasolka kalkomania pajęczynka malinowy rzodkiewka trampolina katapultować

Zadanie 3

Odszukaj w wykreślance nazwy 5 kwiatów, jakie możemy spotkać na łące. Zapisz w zeszycie wyrazy. Odszukaj spółgłoskę, która jest w każdym wyrazie. To kolejna litera potrzebna do utworzenia hasła.

Zadanie 4

Odszukaj kolejne litery hasła wiedząc, że kot Filemon przeszedł trasę po kamieniach, na których wyniki wszystkich działań to wielokrotność liczby 5 (czyli dla przypomnienia: 5, 10, 15…).

Zadanie 5

Odszukaj wyrazy, zapisz je w zeszycie, w wyrazach podkreśl litery, które znajdują się w każdym wyrazie. To literki potrzebne do hasła

ciasnyciasteczkociupagaciągnikukłucie

I co dalej?

Masz już wszystkie litery potrzebne do ułożenia hasła. Ułóż z nich wyraz – podpowiem, że będzie to imię. Kliknij na lupkę na górze strony, wpisz hasło w wyszukiwarce i kliknij przycisk Enter na klawiaturze. Czy udało Ci się odnaleźć pewien wpis?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x