Wtorek 21.04

Moi Drodzy, jak miło było wczoraj Was zobaczyć. Mam nadzieję, że kolejnym razem spotkamy się jeszcze w większym gronie. Dzisiejsze lekcje przygotowałam dla Was w tradycyjnej formie, ale już jutro spotykamy się „na żywo”. Pamiętajcie – 10.00!

Zadanie 1 – edukacja polonistyczna

Pamiętacie jak jeszcze niedawno rozmawialiśmy na temat wydarzeń fantastycznych w baśniach i bajkach? Przypomnijcie sobie „Kopciuszka” – jakie wydarzenia mogły wydarzyć się naprawdę (mówimy tutaj o wydarzeniach realistycznych), a jakie są wydarzeniami fantastycznymi? Wykonaj ćwiczenie 2 ze strony 50 w ćwiczeniach do polskiego.

Zadanie 2 – edukacja polonistyczna

Czy pamiętasz co nazywamy dialogiem? To rozmowa dwóch lub większej liczby osób. Pamiętacie, jeszcze nie tak dawno pisaliście dialogi o tłustym czwartku :). Wyobraźcie sobie spotkanie wróżki z Kopciuszkiem. Napiszcie dialog pomiędzy tymi dwiema bohaterkami. Nie musi być długi. Pamiętajcie o kropce na końcu zdań i wielkiej literze na początku! Swoje dialogi możecie zapisać w zeszycie lub ćwiczeniach do polskiego na stronie 51 (zadanie 3).

Zadanie 3 – edukacja polonistyczna

To zadanie, które możecie wykonać do piątku. Wykorzystamy tutaj kości opowieści. Znacie je? To doskonała zabawa na wyobraźnię. Nasze kostki wykorzystamy do napisania lub opowiedzenia… krótkiego opowiadania. Rozpocznijcie je od słów „Dawno, dawno temu” lub jeśli wolicie „Pewnego razu”. Następnie opowiedzcie historię w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznijcie od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł waszą uwagę. Opowiadanie możecie opowiedzieć i przesłać do mnie film lub je napisać – jak wolicie. Już nie mogę się doczekać!

Zadanie 4 – edukacja matematyczna

Przygotujcie kartkę z zeszytu lub z bloku. Napiszcie na niej cyfry od 1 do 9. O w taki sposób:

Włączcie film, posłuchajcie zagadek matematycznych. Słuchajcie zagadek, rozwiązujcie je po kolei. Macie jedno utrudnienie – starajcie się nie zatrzymywać filmu ani nie puszczać go od nowa. Zapiszcie odpowiedzi przy odpowiednich cyfrach. Jeśli czegoś nie odgadniecie, nie martwcie się, tylko rozwiązujcie zagadki dalej. Zdjęcie z odpowiedziami prześlijcie do mnie :).

Zadanie 5 – edukacja matematyczna

Przygotujcie sobie małe karteczki z liczbami od 0 do 30 – na każdej kartce jedna liczba. Wrzućcie je do pudełka, miski lub… czapki :). Wylosujcie 10 z nich i ułóżcie jak najwięcej działań (jedno działanie to trzy wybrane wylosowane liczby). Pomiędzy liczbami możecie wstawić tylko znaki:

Zapiszcie działania w zeszycie. Jeśli z wylosowanych liczb nie uda Wam się ułożyć żadnego działania, możecie wylosować kolejne 3 liczby.

Zadanie 6

Przygotujcie na jutro książki, zeszyty, piórnik i widzimy się o 10.00 :).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x