Wtorek 26.05

Dzień dobry Moi Drodzy. Mam nadzieję, że pamiętaliście o złożeniu życzeń swoim mamom? Na początek dzisiejszego dnia mała niespodzianka – koniecznie obejrzyjcie ją razem :).

Zadanie 1 – edukacja przyrodnicza

Otwórzcie podręcznik do matematyki na stronach 52 i 53. Przeczytajcie informacje dotyczącą zbiorników wodnych. Obejrzyjcie również krótką prezentację.

Zastanówcie się, w jaki sposób ludzie wykorzystują zbiorniki wodne? Rozwiążcie zadanie 1 ze strony 50 w ćwiczeniach do matematyki.

Zadanie 2 – edukacja polonistyczno-przyrodnicza

Zagrajcie w grę. Odgadnijcie wyrazy – podpowiem Wam, że wszystkie wyrazy to nazwy zbiorników wodnych. Grę możecie powiększyć, klikając na znak z czterema strzałkami po prawej stronie znaczka z głośnikiem, zaraz pod fioletowym stworkiem.

Zadanie 3 – edukacja matematyczna

Poćwiczcie liczenie – rozwiążcie zadanie 2, 3 i 4 ze strony 52 w ćwiczeniach do matematyki.

Zadanie 4 – edukacja polonistyczna

Przeczytajcie na głos wiersz Ptasie plotki ze stron 44 i 45 w podręczniku do polskiego. Spróbujcie przeczytać wiersz, zmieniając głosy. Posłuchajcie, jak robią to polscy aktorzy.

Rozwiążcie zadanie 1 i 2 ze strony 16 w ćwiczeniach do polskiego.

Zadanie 5 – edukacja społeczna

Czym jest plotka? Jak sądzicie – kiedy informacja zamienia się w plotkę?

Posłuchajcie piosenki. Czy zdarzyło się Wam plotkować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
2 lat temu

Dzień dobry, mam do Pani pytanie, trafiłam na yt na zmontowany przez Panią filmik z okazji Dnia mamy z zeszłego roku ( uściskam mamę) mam pytanie w jakim programie robiła Pani ten film? W jaki sposób do podkładu wstawić głosy dzieci, bo z tego co słyszę to Pani puszcza podkład na laptopie a głosy dzieci są jakoś osobno na grane i wstawione do piosenki. Nie wiem jak to się robi a bardzo chciałabym stworzyć coś takiego 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x