Wtorek 28.04

Dzień dobry Moi Drodzy. Tak jak Wam obiecałam dzisiaj czeka na Was ulubiona plastyka, ale najpierw czas na sprawdzenie swoich wiadomości z przyrody.

Zadanie 1 – edukacja przyrodnicza

Kto zostanie naszym klasowym milionerem? Sprawdźcie się – odpowiedzcie na pytania związane z krajobrazami Polski – powinniście być już ekspertami w tej dziedzinie. Kliknijcie na obrazek i… powodzenia!

Zadanie 2 – edukacja przyrodnicza

I jak, udało się? To jeszcze jeden quiz. Kliknij obrazek i postaraj się dopasować obrazki do typów krajobrazów.

Zadanie 3 – edukacja przyrodnicza

Pokolorujcie obrazek krajobrazu górskiego na stronie 40 w waszych ćwiczeniach do matematyki. Ponumerujcie elementy krajobrazu na obrazku. Dokończcie zdanie.

Zadanie 4 – edukacja matematyczna

Czas na odrobinę matematyki. Spróbujcie wykonać ćwiczenia ze strony 37 w Waszych ćwiczeniach do matematyki.

Zadanie 5 – edukacja plastyczna

Spróbujecie za chwilę stworzyć bardzo malowniczy krajobraz górski. Przygotujcie kartkę z bloku technicznego, farby akwarelowe (jeśli macie) lub plakatowe (do malowania użyjcie wody), sól i klej. I zaczynamy.

Zamalujcie kartkę papieru w taki sposób, by kolory przenikały się wzajemnie. Używajcie wody, żeby rozcieńczyć farby. Kartka musi być dosyć mokra. Moje góry będą fioletowe, różowe, granatowe, gdzieniegdzie brązowe. Jeszcze mokrą kartkę posypcie w kilku miejscach solą.

Sól rozpuści farbę, na kartce pojawi się bardzo fajna faktura, przypominająca śnieg :).

Pozostawcie kartkę do wyschnięcia. Po wyschnięciu strzepnijcie sól. Następnie podrzyjcie kartkę na kawałki. Wydzierajcie zamaszyście ;), żeby widoczne były białe brzegi kartki.

Ułóżcie kawałki papieru na kartce – jeśli kompozycja będzie się Wam podobała, dopiero je przyklejcie. Zacznijcie od góry i stopniowo przyklejajcie kolejne kawałki. Smarujcie klejem tylko dolny brzeg, żeby papier ładnie odstawał.

Gotowe!

Zadanie 6 – edukacja polonistyczna

Pamiętajcie o ćwiczeniu czytania – jutro czytamy „Pesteczkę” na naszej lekcji online. Do jutra!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x